
| : | CS3308-CQZ |
|---|---|
| : | Audio Special Purpose |
| : | Cirrus Logic |
| : | IC VOLUME CONTR |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Cirrus Logic |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Volume Control |
| Interface | I2C, SPI |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Specifications | -96dB, +22dB |
| Applications | Audio Systems |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Number of Channels | 8 |