
| : | CL20M45 |
|---|---|
| : | Current Regulation - Diodes, Transistors |
| : | Diotec Semiconductor |
| : | CLD SMB 90V 20M |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | LED Driver |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Power - Max | 1W |
| Voltage - Anode - Cathode (Vak)(Max) | 90V |
| Regulator Current (Max) | 23mA |
| Voltage - Limiting (Max) | 3V |