
| : | CF2W470KJTB |
|---|---|
| : | Through Hole Resistors |
| : | Lumimax Optoelectronics Technology |
| : | RES 470K OHM 5% |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Lumimax Optoelectronics Technology |
| Series | CFR |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 2W |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -500ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |
| Composition | Carbon Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Height - Seated (Max) | 0.780" (19.80mm) |
| Resistance | 470000 Ohms |