
| : | CDLL256/TR |
|---|---|
| : | Current Regulation - Diodes, Transistors |
| : | Roving Networks (Microchip Technology) |
| : | DIODE CUR REG 5 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Roving Networks (Microchip Technology) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | DO-213AB, MELF (Glass) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Supplier Device Package | DO-213AB (MELF, LL41) |
| Power - Max | 500mW |
| Voltage - Anode - Cathode (Vak)(Max) | 50V |
| Regulator Current (Max) | 10.01mA |
| Voltage - Limiting (Max) | 6.55V |