| : | BD62130JEFJ-E2 |
|---|---|
| : | Motor Drivers, Controllers |
| : | ROHM Semiconductor |
| : | 36V 1CH DC BRUS |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ROHM Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Current - Output | 3A |
| Interface | PWM |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Voltage - Supply | 8V ~ 28V |
| Applications | Printer |
| Technology | DMOS |
| Voltage - Load | 8V ~ 28V |
| Supplier Device Package | 8-HTSOP-J |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |