| : | B78476A8247A003 |
|---|---|
| : | Pulse Transformers |
| : | TDK EPCOS |
| : | PULSE XFMR 1CT: |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK EPCOS |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 350µH |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.272" W (12.70mm x 6.90mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Transformer Type | LAN 10/100 Base-T |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1CT:1CT |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.85mm) |