| : | ANT-2.4-CW-QW-SMA |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | TE Connectivity Linx |
| : | RF ANT 2.4GHZ W |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TE Connectivity Linx |
| Series | CW |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Frequency Range | 2.35GHz ~ 2.6GHz |
| Applications | Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ |
| Gain | 1.1dBi |
| Termination | SMA Male |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.9 |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Height (Max) | 4.134" (105.00mm) |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.3GHz, 2.4GHz, 2.5GHz, 2.6GHz |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth, WiFi |