
| : | AN_MASTER_001-4 |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| : | MASWELL 5G/4G/L |
| : | - |
| : | Box |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Adhesive, Magnetic, Screw |
| Frequency Range | 1.572GHz ~ 1.578GHz, 600MHz ~ 6GHz |
| Applications | 4G, 5G, GPS, LTE |
| Gain | 6dBi, 6dBi |
| Termination | SMA |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Panel |
| Height (Max) | 1.772" (45.00mm) |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 1.575GHz, 3.3GHz |
| RF Family/Standard | Cellular, Navigation |