
| : | AN_GPS_A601 GT5 |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| : | GPS ACTIVE ANTE |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | LNA |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Frequency Range | 1.572GHz ~ 1.578GHz |
| Applications | GPS |
| Gain | 2dBic |
| Termination | SMA Male |
| Ingress Protection | IP67 |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.5, 2 |
| Antenna Type | Dome |
| Height (Max) | 1.370" (34.80mm) |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 1.575GHz |
| RF Family/Standard | Navigation |