
| : | AN_5G_095-MAGNET |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| : | MASWELL CELLULA |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 1m |
| Mounting Type | Magnetic |
| Frequency Range | 600MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 6GHz |
| Applications | 4G, 5G, Wi-Fi |
| Gain | 6dBi |
| Termination | SMA |
| Ingress Protection | IP65 |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Dome |
| Height (Max) | 2.795" (71.00mm) |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 780MHz, 3.86GHz |
| RF Family/Standard | Cellular, WiFi |