
| : | AM93L425PC |
|---|---|
| : | Memory |
| : | Advanced Micro Devices |
| : | IC RAM 1KBIT PA |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Advanced Micro Devices |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-DIP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Memory Size | 1Kbit |
| Memory Type | Volatile |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Technology | RAM |
| Memory Format | RAM |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Memory Interface | Parallel |
| Access Time | 60 ns |
| Memory Organization | 1K x 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |