
| : | AM-20F |
|---|---|
| : | Attenuators |
| : | Microlab |
| : | 20dB Attenuator |
| : | - |
| : | Tape & Box (TB) |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Microlab |
| Series | AM |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | SMA In-Line Module |
| Attenuation Value | 20dB |
| Impedance | 50 Ohms |
| Frequency Range | 0 Hz ~ 3 GHz |