
| : | 95-22001 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| : | TE Kemtron |
| : | RFI GASKET SIL |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TE Kemtron |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Silicone Nickel Graphite |
| Length | 1.409" (35.80mm) |
| Shape | Rectangle |
| Type | Gasket |
| Width | 0.689" (17.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 160°C |
| Height | 0.031" (0.80mm) |