| : | 939113733510-T3N |
|---|---|
| : | Silicon Capacitors |
| : | TOKO / Murata |
| : | CAP SILICON 100 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TOKO / Murata |
| Series | BBSC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±15% |
| Features | High Reliability, Low Profile |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Height | 0.017" (0.44mm) |
| Applications | High Stability |
| ESL (Equivalent Series Inductance) | 100pH |
| Capacitance | 10000 pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 500 mOhms |
| Voltage - Breakdown | 30 V |