
| : | 7X-20.000MBB-T |
|---|---|
| : | Oscillators |
| : | TXC Corporation |
| : | XTAL OSC XO 20. |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TXC Corporation |
| Series | 7X |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | CMOS |
| Function | Enable/Disable |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Supply (Max) | 20mA |
| Height - Seated (Max) | 0.043" (1.10mm) |
| Frequency | 20 MHz |
| Base Resonator | Crystal |