
| : | 7508111324 |
|---|---|
| : | Switching Converter, SMPS Transformers |
| : | Würth Elektronik Midcom |
| : | XFMR FLYBCK AC/ |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | MID-OLLT |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.876" L x 0.567" W (22.88mm x 14.40mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Style | Laminated Core |
| Frequency | 50kHz |
| Type | For AC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Flyback Converters |
| Voltage - Isolation | 4000V |
| Voltage - Primary | 140 ~ 380V |
| Voltage - Auxiliary | 12V @ 10mA |
| Chipset Manufacturer | On Semiconductor |
| Height - Seated (Max) | 0.915" (23.24mm) |
| Inductance @ Frequency | 2.75mH @ 10kHz |