
| : | 619391SMTLF |
|---|---|
| : | Audio Transformers |
| : | SensComp |
| : | AUDIO XFMR SMD |
| : | - |
| : | Tape & Box (TB) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SensComp |
| Series | - |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.335" L x 0.330" W (8.51mm x 8.38mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -34°C ~ 85°C |
| Termination Style | Gull Wing |
| Transformer Type | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.340" (8.64mm) |
| DC Resistance (DCR) - Primary | 65mOhm |
| DC Resistance (DCR) - Secondary | 100Ohm |