| : | 601251 |
|---|---|
| : | Oscillators |
| : | Crystek Corporation |
| : | XTAL OSC 98.304 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Crystek Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Frequency | 98.304 MHz |
| Base Resonator | Crystal |