
| : | 58426HV |
|---|---|
| : | Position, Proximity, Speed (Modules) |
| : | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| : | SENSOR VRS DIGI |
| : | - |
| : | Box |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | DI-MAG |
| Package | Box |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | Barrel, Stainless Steel |
| Output Type | Digital |
| Type | VRS (Digital Out) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 107°C |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Actuator Material | Ferrous Metals, Gear Tooth |
| Frequency | 10 kHz |