
| : | 3M MSG6060F 4" X 5M |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | 3M (TC) |
| : | RF EMI ABSORB/S |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3M (TC) |
| Series | MSG6000F |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Nickel-Copper (NI/CU) Fabric |
| Length | 16.404' (5.00m) |
| Shape | Tape |
| Type | Absorbing/Shielding Sheet |
| Width | 4.000" (101.60mm) |
| Adhesive | Acrylic, Conductive, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Thickness - Overall | 0.024" (0.60mm) |