
| : | 3M AB5010HF 1" X 3"-50/PK |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | 3M (TC) |
| : | RF ABSORBING SH |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3M (TC) |
| Series | AB5000HF |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Polymer Resin, Metal Flakes |
| Length | 3.000" (76.20mm) |
| Shape | Rectangular |
| Type | Absorbing Sheet |
| Width | 1.000" (25.40mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Adhesive | Acrylic, Pressure Sensitive Adhesive (PSA), Non-Conductive, Double Sided |
| Thickness - Overall | 0.005" (0.13mm) |