
| : | 33-2600-00-0500 |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Tallysman Wireless |
| : | RF ANT 1.621GHZ |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Tallysman Wireless |
| Series | Accutenna® |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Magnetic, Chassis Mount |
| Frequency Range | 1.616GHz ~ 1.626GHz |
| Applications | Iridium™ |
| Gain | 4.25dBic |
| Termination | SMA Male |
| Ingress Protection | IP67 |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.5 |
| Antenna Type | Puck |
| Height (Max) | 0.591" (15.00mm) |
| Return Loss | -10dB |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 1.621GHz |