
| : | 25QHTF53-1.0752-OE |
|---|---|
| : | Oscillators |
| : | Mercury United Electronics |
| : | 1.0752 MHz XO 2 |
| : | - |
| : | Strip |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mercury United Electronics |
| Series | 25QHTF53 |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | LVCMOS |
| Function | Enable/Disable |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Current - Supply (Max) | 21mA |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency | 1.0752 MHz |
| Base Resonator | Crystal |