
| : | 25CZF220M8X9 |
|---|---|
| : | Aluminum - Polymer Capacitors |
| : | Rubycon |
| : | CAP ALUM HYB 22 |
| : | - |
| : | Tape & Box (TB) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Rubycon |
| Series | CZF |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Radial, Can |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | Hybrid |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 27mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 4000 Hrs @ 125°C |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Capacitance | 220 µF |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 240 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.6 A @ 100 kHz |