
| : | 1893BFLF |
|---|---|
| : | Controllers |
| : | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| : | IC CONTROLLER E |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| Series | PHYceiver™ |
| Package | Tube |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Function | Physical Layer Controller |
| Interface | Parallel |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 3.14V ~ 3.47V |
| Protocol | Ethernet |
| Standards | 10/100 Base-T/TX PHY |
| Supplier Device Package | 48-SSOP |
| DigiKey Programmable | Not Verified |