
| : | 1356.17.0067 |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Huber+Suhner |
| : | 1356.17.0067 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Huber+Suhner |
| Series | SENCITY® |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Base Mount |
| Frequency Range | 5.15GHz ~ 5.875GHz |
| Applications | General Purpose |
| Gain | 5dBi |
| Termination | N Type Female |
| Ingress Protection | IP67 |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.7 |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Height (Max) | 7.520" (191.00mm) |
| Frequency Group | SHF (f > 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 5.5125GHz |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Power - Max | 6 W |