
| : | 1210BB106K250NX085T |
|---|---|
| : | Ceramic Capacitors |
| : | NOVACAP |
| : | MULTILAYER CERA |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NOVACAP |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.085" (2.16mm) |
| Capacitance | 10 µF |