
| : | TL80-015L |
|---|---|
| : | Photoelectric, Industrial |
| : | IDEC |
| : | 964051050 SENSO |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IDEC |
| Series | TL80 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Adjustment Type | Adjustable |
| Sensing Distance | 0.354" (9mm) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Output Configuration | NPN/PNP |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 50µs |
| Ingress Protection | IP67 |
| Connection Method | Connector, M12 |
| Light Source | Green (565nm), Red (635nm) |