
| : | ST25R3919B-AQET |
|---|---|
| : | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| : | STMicroelectronics |
| : | Linear IC's |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-UFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 13.56MHz |
| Interface | I2C, SPI |
| Type | RFID Reader/Transponder |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.6V ~ 5.5V |
| Standards | FeliCa, ISO 14443A, ISO 14443B, ISO 15693, Mifare, NFC |
| Supplier Device Package | 32-UFQFPN (5x5) |