
| : | PTN36502HQX |
|---|---|
| : | Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| : | NXP Semiconductors |
| : | Type-C USB 3.1 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 24-XFQFN Exposed Pad |
| Delay Time | 174ps |
| Output | Differential |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Input | Differential |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Applications | USB Type C |
| Current - Supply | 225mA |
| Data Rate (Max) | 5.4Gbps |
| Supplier Device Package | 24-HX2QFN (2.4x3.2) |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output De-Emphasis |
| Capacitance - Input | 10 pF |