
| : | PE51YA1009 |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Pasternack |
| : | 900 MHz 9 dBi A |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 381mm |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Frequency Range | 824MHz ~ 960MHz |
| Applications | GSM, IoT, ISM, LoRa, LPWAN, M2M, RFID, WLAN |
| Gain | 9dBi |
| Termination | N Type Female |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.5 |
| Antenna Type | Yagi |
| Height (Max) | 27.400" (695.96mm) |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 892MHz |
| RF Family/Standard | Cellular, General ISM |
| Power - Max | 100 W |