
| : | LTO030F51R00JTE3 |
|---|---|
| : | Through Hole Resistors |
| : | Vishay / Sfernice |
| : | LTO 30 F 51U 5% |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sfernice |
| Series | LTO 30 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 30W |
| Tolerance | ±5% |
| Features | Non-Inductive |
| Package / Case | TO-220-2 Full Pack |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-220-2 |
| Height - Seated (Max) | 0.799" (20.30mm) |
| Resistance | 51 Ohms |