
| : | GD25F128FYAGY |
|---|---|
| : | Memory |
| : | GigaDevice |
| : | IC FLASH 128MBI |
| : | - |
| : | Tray |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | GigaDevice |
| Series | GD25F |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-WDFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 128Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Technology | FLASH - NOR (SLC) |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Memory Format | FLASH |
| Supplier Device Package | 8-WSON (6x8) |
| Memory Interface | SPI - Quad I/O |
| Memory Organization | 16M x 8 |