
| : | FMWCT1093 |
|---|---|
| : | RF Directional Coupler |
| : | Fairview Microwave |
| : | WG COUPLER WR-1 |
| : | - |
| : | Bag |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Fairview Microwave |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Frequency | 7.05GHz ~ 10GHz |
| Insertion Loss | 0.1dB |
| Applications | General Purpose |
| Coupling Factor | 30dB |
| Coupler Type | Standard |
| Supplier Device Package | Module |