
| : | FAM6-297-210-0.05-0 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | T-Global Technology |
| : | RF ABSORB SHEET |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | T-Global Technology |
| Series | FAM6 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Length | 11.693" (297.00mm) |
| Shape | Rectangular |
| Type | Absorbing Sheet |
| Width | 8.268" (210.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 155°C |
| Adhesive | Non-Conductive, Single Sided |
| Thickness - Overall | 0.020" (0.50mm) |