
| : | CST20 NC087 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | Alpha Wire |
| : | RF EMI SHIELDIN |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Alpha Wire |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Copper Foil |
| Length | 108.000' (32.90m) |
| Type | Shielding Tape |
| Width | 2.000" (50.80mm) |
| Adhesive | Conductive, Single Sided |
| Thickness - Overall | 0.003" (0.07mm) |