
| : | ATA5577M1250-DDT |
|---|---|
| : | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| : | Roving Networks (Microchip Technology) |
| : | IC RFID TRANSP |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Roving Networks (Microchip Technology) |
| Series | ATA5577 |
| Package | Tray |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | Die |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 100kHz ~ 150kHz |
| Type | RFID Transponder |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 3.6V |
| Standards | ISO 11784, ISO 11785 |
| Supplier Device Package | Wafer |