
| : | AN_GSM_107 |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| : | Maswell GSM Sho |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 5m |
| Mounting Type | Adhesive |
| Frequency Range | 824MHz ~ 894MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Applications | GSM |
| Gain | 2dBi |
| Termination | SMA Male |
| Number of Bands | 3 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Module |
| Height (Max) | 0.295" (7.50mm) |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 859MHz, 1.94GHz, 2.45GHz |
| RF Family/Standard | Cellular |